RELEASED: 4 Ağustos 2014
ARTIST: Serdar Şengül & Orient Alaturca
LABEL: Yücelen Müzik
PRODUCER: Emre Yücelen
NUMBER OF DISCS: 1
Serdar Şengül & Orient Alaturca

Serdar Şengül  Orient Alaturca single’ı  Yücelen Müzik etiketiyle dijital platformlarda yerini aldı. 1800’lü yıllarda yaşayan Manok Ağa’nın eseri bir asır sonra bambaşka bir aranjeyle coverlandı!

Kürdili hicazkar şarkı  “Bağa Girdim Kamışa” eğlenceli bir aranjeyle müzik dinleyicisiyle buluşuyor.

“Bağa Girdim Kamışa” nın aranjesi  Emre Yücelen ‘e ait. Şarkının klibi Gökhan Palas yönetmenliğinde Antalya’ da çekildi. Klip çekimlerinde Serdar Şengül’ e “Orient Alaturca” müzisyen ekibi ve Ukraynalı üç model  eşlik etti. Renkli ve eğlenceli klip çekimlerinde, aynı zamanda 1939 model  CHEVROLET marka araba kullanıldı.

BİYOGRAFİ

İstanbul doğumlu olan Serdar ŞENGÜL; Müjdat Gezen Sanat Merkezi, Eyüp Musiki Cemiyeti, Üsküdar Musiki Cemiyeti ve İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarında şan eğitimi almıştır.

Profesyonel çalışma alanı şan olan sanatçı, İstanbul’da çeşitli mekanlarda on yıllık profesyonel sahne deneyiminin ardından, 1997-2000 yıllarında sanatçı Haluk Levent’ e albüm ve sahne çalışmalarında vokalistlik yapmıştır. Bu sürede ilk müzik grubu “Art Niyet” i kurmuştur. Grubuyla İstanbul ve Batı Karadeniz’de sahne almıştır.

2000 yılında yayımlanan ‘’Serüvenciler” isimli albümde solist olarak yer almıştır. 2005 yılında ” Word of Wonders  Wow” zincir otellerinde müzik organizasyonları yapmış, aynı zamanda sahne almıştır. 2007 yılından itibaren “Orient  Alaturca” adı altında kurduğu müzik grubu ile Akdeniz’in çeşitli yerlerinde sahne çalışmalarına devam etmiştir.

2009 senesi itibari ile “Rixos” bünyesinde yurt içi ve yurt dışı tesislerinde sahne hayatına devam eden sanatçı, 2011 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Aş. bünyesinde çıkarılan ‘’Padişah Bestekarlar’’ albümünün solistliğini yapmıştır.”Tango & Wals’’ organizasyonunda  ‘’Yıldırım Gürses Şarkıları” adı altında konserler vermiştir.

2013 senesi sonuna kadar çeşitli festivaller, konserler, yurt içi ve yurt dışı etkinliklerinde programlarına ara vermeksizin devam etmiştir. Yurt içinde World of Wonders,Joy Grubu,Rixos,Güral  Premier,Titanic; yurt dışında ise Atlantis The Palm, Dubai  Etoile de Villiers Paris ve İstanbul,Ankara,Antalya’nın ünlü otellerinde sahne almıştır. 2002 yılından itibaren Antalya’da müzik organizasyonlarına ve sahne çalışmalarına devam etmektedir.

Web Sitesi : www.orientalaturca.com

Bir Cevap Yazın

Yücelen Müzik Yapım, Emre Yücelen, Müzik Yapım, Albüm, Serdar Şengül, Tülay Gürler, Halil Kara,Mustafa Kandak,Erdem Demir,Orient Alaturca