RELEASED: 17 Ekim 2016
ARTIST: Önder Bora
LABEL: Yücelen Müzik
PRODUCER: Emre Yücelen
Önder Bora

ÖNDER BORA

10 YIL ARADAN SONRA

“HER YERDE AŞK”

İLE GERİ DÖNÜYOR

2006’da yayınladığı ilk albümü “Işık”la müzikseverlerin dikkatini çeken Önder Bora, 10 yıl aradan sonra “Her Yerde Aşk” şarkısıyla geri dönüyor.

“HER YERDE AŞK, AŞK YERLE BİR”

Türkiye’nin sevilen radyo programcılarından Gürdal Çakır’ın söz ve müziğine imza attığı “Her Yerde Aşk” ile Önder Bora, aşktan canı yanmışlara, hayat yorgunu ve yalnızlarına sesleniyor. Duygusal şarkılarıyla tanınan sanatçı, yeni şarkısıyla aşkın yerle bir edildiği, değerinden azaltıldığı bu yalnız ve zor zamanlarda yürek yangını çekenlere el uzatmaya geliyor.

“Şarkının adı aslında bir umudu temsil ediyor. Keşke gerçekten ‘her yerde aşk’ olabilse. Ama ne yazık ki bütün dünya zor zamanlardan geçiyor. Bütün duyguların ve güzelliklerin hızla tüketildiği, içinin boşaltıldığı bir çağda yaşıyoruz. Herkes aşk yaşadığını, aşık olduğunu düşünüyor. Oysa gerçek aşk böyle bir şey değil. Ben bu şarkıda her yerde aşkın yerle bir olduğunu anlatıyorum. Elbette bütün kalbimle yeniden “her yerde aşk” olmasına inanarak, dünyayı her türlü acıdan ve kötülükten er ya da geç yalnızca aşkın kurtaracağını bilerek…” diyor Bora ve hepimize aşk için cesaret çağrısı yapıyor “Şarkıda söylediğim gibi esaretin kol gezdiği bu zamanlarda gerçek aşkı yaşamak için daha çok cesaret gerek…”

Timur Alp Atak ve Ayhan Yavaş’ın düzenlediği “Her Yerde Aşk” şarkısı, Emre Yücelen prodüktörlüğünde Yücelen Müzik etiketiyle dijital platformlarda yerini aldı. Şarkının video klibi Emre Yücelen tarafından İstanbul’da Uskumruköy’de çekildi.

 

ÖNDER BORA (BİYOGRAFİ)

Önder Bora 8 Aralık 1971’de İstanbul’da doğdu. İlk okulu Özel Kadıköy Lisesi’nde bitirdikten sonra orta okul ve lise eğitimini Saint Benoit Fransız Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İlkokul öncesi müzik eğitimi almaya başladı, okul yılları boyunca korolarda şarkı söyledi. Orta okul yıllarında buz patenine başladı, bir süre buz pateni antrenörlüğü ve koreograflığı yaptı.

2006’DA İLK ALBÜMÜ “IŞIK”I YAYINLADI

1992 yılında Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi aldı. 4 yıl boyunca Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda oynadı. “Aslı ile Kerem”, “İnsanlık Hali” ve “Hayat Bilgisi” dizilerinde konuk oyuncu olarak yer aldı. Bir yandan da müzik eğitimine devam eden Bora, İstanbul ve Bodrum’da birçok mekanda sahne programları yaptı. Yardım dernekleri yararına özel gecelerde sahne aldı. 2006 yılında “Işık” adlı ilk albümünü müzikseverlerle buluşturdu. Bu albümle başarılı bir çıkış yakaladı.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNDE YER ALDI

Önder Bora, müzik çalışmaları kadar aktif olarak yer aldığı, sözcüsü olduğu sosyal sorumluluk projeleriyle de gündeme geldi. İnsan ve hayvan hakları konusunda çalışmalar yürüttü. Pozitif Yaşam Derneği’nin projelerine destek verdi.

2009’DA BANGKOK’A YERLEŞTİ

2009’da ani bir kararla Bangkok’a yerleşen Bora, bu dönemde Türkiye’deki müzik çalışmalarına ara verdi. 2014 itibariyle 2 yıl boyunca Kamboçya’da yaşadı. Orada sahne ve müzik çalışmalarını sürdüren, sosyal sorumluluk projelerine devam eden sanatçı, 2016’nın ortalarında yeniden İstanbul’a döndü. Sanatçı, hem albüm projelerine, hem de Türkçe ve yabancı şarkılardan oluşan geniş repertuarıyla sahne çalışmalarına kaldığı yerden yeniden başlıyor.

 

Bir Cevap Yazın

Yücelen Müzik Yapım, Emre Yücelen, Müzik Yapım, Albüm, Serdar Şengül, Tülay Gürler, Halil Kara,Mustafa Kandak,Erdem Demir,Orient Alaturca