RELEASED: 3 Şubat 2017
ARTIST: Eksen
Eksen

EKSEN “BELKİ BİR GÜN” İLE MÜZİK DÜNYASINDA YENİ NEFES OLMAYA GELİYOR

YÜCELEN MÜZİK ETİKETİYLE 3 ŞUBAT 2017’DE TÜM DİJİTAL PLATFORMLARDA

 

Onur ve Ali’nin 2002 yılından beri olan dostluğu ve müzik yolculuğu, olgunlaşan müzik deneyimi ile birlikte ekibe katılan Bayram Ali ve Levent sonrasında ekibin büyümesiyle 2013 yılında EKSEN grubunu oluşturdular.

Ekibin uzun süre çeşitli etkinlik, organizasyon ve kutlamalarda gösterdikleri başarılı performanslar sonrasında EKSEN adını dinleyicisine sevdirmeyi başardı. Onur’un 1990 lardan bu yana biriktirmiş olduğu beste ve sözlerini grubun çatısı altında toplamasıyla “Belki Bir Gün” adlı albümü ortaya koydular. Şarkılarda 90’ların tadı her zaman duyulmakla birlikte yeni melodilerin soundlarıyla günümüzde yaşanan geçmişe özleme de bir kapı araladılar.

 

Maxi Single albümünde 5 şarkı yer alan ve şarkılarını genel anlamda rock soundlarıyla birleştiren EKSEN grubu “İmkansız” adlı alaturka şarkıyı da albümlerine ekleyerek müzik türlerinin evrenselliğini albüme yansıttılar. Albümdeki şarkıların aranjörlüğünü OZAN BEYDAĞI üstlenmiş olup, Mastering’ini ÇAĞLAR TÜRKMEN gerçekleştirmiştir.

 

2017 yılına yaklaşırken Emre Yücelen’in sahibi olduğu “Yücelen Müzik” ‘le görüşen ekip , son dönemde bünyesine kattığı başarılı isimlerle adından söz ettiren “Yücelen Müzik” EKSEN grubunuda himayesi altına aldı.

 

Şubat ayının başında dijital platformlarda yer alacak olan albüm sonrasında klip çalışmalarını hızla başlatacak olan EKSEN ekibi üyeleri müzik dünyasında yeni bir nefes olacak.

                                                                                                                                                            

Radyo İletişim Danışmanı
Mert ERDOĞAN
mert@radionair.com.tr
05537330216

 

ONUR – SOLİST

1978 yılında İstanbul’da doğdu. Lise yıllarında aldığı müzik derslerinin ardından üniversitedeki gitar merakı ile birlikte o dönemde kendi beste ve sözlerini yazmaya başladı. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdikten sonra çeşitli mekanlarda sahne almaya başladı 2013 yılında EKSEN grubunu kurmuştur.

 

ALİ – BASGİTAR

1972 İzmir Doğumludur. Küçük yaşta enstrüman ile tanışan Ali, 1987’de ”Grup Dynamic” ile grup çalışmalarına başladı. O tarihten itibaren bas gitar çalan Ali 2002 yılından beridir grubun solisti Onur ile birlikte çalışmalarını devam ettirmektedir.

LEVENT – KLAVYE

1974 Tekirdağ Malkara doğumludur. Ortaokul yıllarından beri klavye çalan Levent, İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarını bitirdikten sonra çeşitli gruplarda çalıştı. 2014 yılından beri EKSEN grubu ile çalışmalarını sürdürmektedir.

BAYRAM ALİ – BATERİ

1981 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2001 yılında askerlik dönemlerinde bateriye merak salan Bayram Ali, 2003 yılında başladığı Anadolu Rock yolculuğuna 2013 yılından beri EKSEN grubu ile devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

Yücelen Müzik Yapım, Emre Yücelen, Müzik Yapım, Albüm, Serdar Şengül, Tülay Gürler, Halil Kara,Mustafa Kandak,Erdem Demir,Orient Alaturca