RELEASED: 16 Şubat 2017
ARTIST: Ayşegül
PRODUCER: Emre Yücelen
AYŞEGÜL

AYŞEGÜL

17.12.1984 yılında Lefkoşa’ da hayata gözlerini açtı. Bir çok asker çocuğununda yaşadığı gibi, babasının görevi dolayısıyla bir çok il’ de ikamet etti. Öğrenim dönemini Kayseri’de ve Van’ da tamamladı. Babasının emekliliği sonrası baba ocağı Kocaeli Karamürsel’e yerleşti.
Müzisyen akrabaları, müzik kulağı sağlam babasından kaynaklanan yeteneği, daha bir yaşından itibaren Ayşegül‘ ü bir adım öne çıkardı ailesi arasında.. Babasının aldığı kasetleri dinleyerek, elinde bir mikrofon ile eşlik etmeye başladı şarkılara.
 
İlkokulda’da sesinin ve yeteneğinin farkına varılması üzerine okul koroları ve Karamürsel Belediyesi Musiki Derneği koroları, soloları ile profesyonelliğe giden yolda adımlarını atmaya başladı. 
 
Anadolu Meslek Lisesinde Turizm Ve Otelcilik bölümünü okurken, koro ve solo derslerine devam ederken, aynı zamanda babasının kurucusu olduğu ve ablasıyla işlettiği Radyo Karamürsel’de prodüktörlüğe devam etti. 
 
Üniversitede Derbent Meslek Yüksek Okulunda Turizm ve Otelcilik Bölümünü bitiren Ayşegül; üniversite ile İzmit Belediye Konservatuvarı Batı Müziği Şan Bölümünde de eğitimini birlikte yürüttü. 
 
2005 yılında evlenip İzmit’e yerleşmesinin ardından konservatuvar konserleriyle devam ettiği sanat hayatına artık daha büyük adımlar atarak devam etme zamanının geldiğine karar verince; konservatuvardan tanıştığı dostlarıyla bir ekip kurmaya karar verdi. Kurduğu grupla Ayşegül profesyonel ilk sahne performansını Kentsa Sabancı Sosyal Tesislerinde 14 Şubat 2007′ de başlattı. Yaklaşık 3 yıl boyunca Kentsa Sabancı Sosyal Tesislerinin tüm organizasyonlarında sahne aldı. 
 
2008 Yılında Akademi Türkiye adlı yarışmada asil yarışmacılar arasına girmeye hak kazandı. Jürisinde Ayşegül Aldinç ,Yüksel Aytuğ, Cem Cemilay ,Metin Özülkü , Özdemir Erkan ‘ın ve sunucu olarak da Öykü Serter’ in sunduğu yarışmada bir ay boyunca Kanal1 ekranlarında olan Ayşegül Sms ve Jüri desteğiyle hep ilk üçte oldu. 11 kişi final yapan program yakın dostu Bahadır Sağlam’ ın birinciliği ile son buldu. Daha sonra sahne hayatına İzmit’ te Clup Bithinya, Antik Pub, Antik Kapı, Emex Hotel, La Cassa Bar, Hanzadem Restaurant, Olta Balık, Wellborn Hotel, Dedeman Göl Evi, Green Blue Restaurant, Cevizdibi Restaurant, Kartepe Green Park, Fondeep Bar, Yummy House La Flora, Leman Kültür gibi çeşitli mekanlarda sahne hayatına devam etti.

2012 yılında İstanbul Taxi Clup’ te yine sahne alan Ayşegül, harika bir gecede kendinden bahsettirmeyi başarmıştı.

2013 Yılında İstanbul Gkm’ de Gökçen Kaynatan Ve Show Orkestrası ekibiyle jazz, aria, pop yabancı eserlerle harika bir konsere imza attı.

Ayşegül Özer İnanç ilk profesyonel albüm deneyimini Metronomix Dj adlı albüm ile yaşadı. Albüm proje albüm olarak piyasaya 2013 yılında Star Odası şirketinden çıkmış olup, D&R’ larda iyi satış rekorları elde etti. Albüm kapağında Ayşegül’ e yer verildi. Albüm Lansman Party’ de Dali Plu İstanbul’ da yapılmış olup, oradada farkını ortaya koydu. Albüm sonrası dj arkadaş çevresi genişleyen Ayşegül, hala dj projlerinde yer almakta ve gece kulüplerinde en çok istenen şarkılar arasındadır..

İkinci profesyonel albüm deneyimi ise mükemmel bir düette yer almak olan proje 2015 Yılında Güvercin Müzik etiketiyle yayınlanan Taylan Ülger ‘ in Açık Ara Önde eseridir. Eseri birlikte icra ederek mükemmel bir ikili olan düet çifti kısa zamanda tüm severlerinin ruhlarına işlemeyi başarmışlardır.

Ayşegül Özer İnanç geçtiğimiz günlerde kendi profesyonel single çalışması için ünlü sanatçı, söz yazarı, besteci, şan eğitmeni Emre Yücelen ile projeyi aktif hale getirdi. İki duygusal eserin enstrüman ve vokal kayıtları son bulurken şimdilerde video, fotoğraf çekimlerine başlandı. İlk şarkı ‘Son Yolcu’ 16 Şubat 2017′ de sizlerle buluştu.

Bir Cevap Yazın

Yücelen Müzik Yapım, Emre Yücelen, Müzik Yapım, Albüm, Serdar Şengül, Tülay Gürler, Halil Kara,Mustafa Kandak,Erdem Demir,Orient Alaturca